Zemin Silimi


Zemin silimi, tercih edilecek zemin türüne göre farklılık göstermektedir. Temizlik işleri ile yakından ilgilenen pek çok kişinin ilgilendiği konular arasında yer alan zemin silimi, bireysel olarak yapılabileceği gibi temizlik firmalarının son teknolojik ürünleri ile de yapılabilmektedir. İstenilen sonuç ortak olsa da uygulanan her yöntemin vereceği sonuç birbirinden farklı olacaktır.
Üzerinde temizlik yapılabilecek ve silme işlemi yapılabilecek zemin türleri;

  • Karo zemin
  • Laminat parke
  • Ahşap zemin
  • Mantar kaplama zemin şeklindedir.

Yukarıda yer alan zemin türlerinin her biri farklı yöntemler uygulanarak silinmektedir. Çoğu kişi, temizlik ürünleri kullanarak silme işlemini uygulamaktadır.
Örneğin karo zemin için önerilen silme işlemi su ve deterjan kullanılarak temizle işlemidir. Çünkü karo zemin en kolay temizlenebilen zemin türüdür. Laminat parke için genellikle Arap sabunu gibi kimyasal temizleyici ürünler önerilmektedir. Ahşap zeminler de yine su ve temizlik ürünleri kullanılarak kolaylıkla temizlenebilmektedir. Bunların yanı sıra mantar kaplama zeminler ise yalnızca elektrikli süpürge yardımıyla temizlenebilmektedir.

Ekipman Kullanarak Zemin Silimi


Ekipman kullanarak zemin silimi için herhangi bir temizlik şirketi ile anlaşmanız yeterli olacaktır. Günümüz teknolojisi ile gelişen temizlik makineleri, elde yapılan temizliklere göre daha iyi sonuçlar vermektedir. Üstelik sağladığı kolaylıklar kapsamında da pek çok kişi silme işlemini gelişen silme makineleri ile yapmayı tercih etmektedir.
Aynı zamanda bu temizlik araçlarını bireysel olarak satın alıp kullanmanız da mümkündür. Pek çok elektronik mağazada veya internet mağazalarında bulunan bu araçlar sayesinde zemin silme işlemini kolay yoldan tamamlayabilirsiniz. Çok az çaba ile en iyi sonuç almayı vaat eden bu ürünler, son zamanlarda pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.


Zemin Temizleme Firmalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zemin temizleme firmalarında dikkat edilmesi gerekenler, temizlik işlerini firmalara emanet etmek isteyen kişiler tarafından bilinmesi gereken konuları kapsamaktadır. Günümüzde pek çok zemin türü bulunmakta ve her zemin türü farklı yöntemler ile temizlenmektedir. Evde uygulanabilecek yöntemler hem yorucu hem de zaman alan yöntemler olduğu için pek çok kişi temizlik firmaları ile anlaşmayı tercih etmektedir.
Ancak temizlik firmaları ile anlaşma yapılmadan önce firma seçimi aşamasında dikkat edilmesi gereken bazı konular bulunmaktadır. Kolay ve hızlı yoldan en iyi sonucu alabilmek için tercih edeceğiniz zemin temizleme firmasının kaliteli hizmet sunması başlıca dikkat edilmesi gereken bir konudur. Eğer anlaşma yapacağınız firma temiz bir sonuç göstermiyorsa anlaşmanızın hiçbir değeri kalmayacaktır.
Firmanın sağladığı kalitenin dışında temizlik için tercih ettikleri makineler ve ekipmanlar da oldukça önemlidir. Sahip olduğunuz zemine uygun ekipmanların olmaması durumunda zaman içerisinde zemin, yanlış temizlik nedeniyle zarar görecektir. Bu tarz durumların yaşanmaması adına anlaşma yapılan firmanın doğru ve kaliteli ekipmanlara sahip olması gerekmektedir. Yetkili kişilerin de ekipmanlar hakkında bilgi sahibi olması önemlidir.